#MoveToSzczecin

TheyMoved

"Szczecin jest miastem dla ludzi ceniących sobie przestrzeń i swobodę. Niepowtarzalny klimat miasta, w którym nie ma korków, panuje sielski spokój daje poczucie życia w innym tempie niż we współczesnych metropoliach."

Tomek, Absolwent ZUT. Miłośnik sportu, zwłaszcza siatkówki i boksu.

"Wiosną trawniki zamieniają się w dywany fioletowych krokusów, a powietrze przesycone jest magnoliami. Lato zaprasza artystami: teatr wychodzi na ulice, perkusja i gitary na stadion, a wielobarwne fajerwerki tańczą nie tylko na niebie, ale i na wodzie. Jesień rozpoczyna serię spotkań z filmem i muzyką, a zimę rozświetlają tysiące drobnych lampek."

Aloha, lat 25, studiuje w Poznaniu, w Berlinie była raz w życiu, a wakacje spędza w górach. Zawsze i tak wraca do Szczecina, gdzie mieszka i pracuje.

"Lubię Szczecin za historyzujące, eklektyczne centrum; zupełnie niepowtarzalne w skali kraju. Lubię za motor Junak i za kurtkę skórzaną którą na ten motor specjalnie zakupiłem (inaczej by jej nie było). Lubię, za to że Szczecin jest na horyzoncie. Że faluje. Że budzi niepewność. Za tę wiarę, że leżąc u ujścia, chce płynąć nie tylko z prądem."

Jakub Horner, Gdański przyjaciel Szczecina

"Prawdziwe piękno i wyjątkowość naszego miasta udało mi się jednak zauważyć gdy po raz pierwszy wzniosłam się nad nim szybowcem. Było to wiele lat temu i od tego czasu szybowałam w wielu różnych miejscach, nad mniejszymi i większymi miastami na całym świecie. Żadne z nich, obserwowane z góry, nie pozostawiło na mnie takiego wrażenia jak Szczecin."

Marta Najfeldi, szczecinianka, 3-krotna szybowcowa rekordzistka świata, 19-krotna szybowcowa rekordzistka Polski

"Kocham Szczecin za zieleń, za rzeki i jeziora. Za stadion przy Twardowskiego, za juwenalia, za inność. A najbardziej, za to, że gdy wracam do niego, wita mnie na Trasie Zamkowej (bądź na dworcu) zapachem czekolady. Nie ma słodszego przywitania. I wiem, że jest to miłość odwzajemniona w 100%."

Szczecin przyciąga

Dom Absolwenta Logo Invest in Szczecin Logo Szczecin Floating Garden 2050 Agencja Rozwoju Metropolii Szczecińskiej Szczecińskie TBS