#MoveToSzczecin

Szczecin na każdą porę roku

Jesienne opowieści i tajemnice

Chociaż czekoladą pachnie u nas przez cały rok, to szczególnie jesienią warto jej skosztować. Wybierz się na romantyczny spacer po Bulwarach Nadodrzańskich i wypij kubek gorącej czekolady, która rozgrzeje Cię w chłodniejsze wieczory. Jesienną melancholię odegnaj rozrywkami, których u nas nie brakuje.

Czy wiesz, że w Szczecinie istnieje najstarsze kino, które działa nieprzerwanie od 1909 roku? Sprawdź repertuar Pioniera i wybierz się w podróż do przeszłości w klimatycznej sali tego niezwykłego kina.

Jeśli lubisz odkrywać zagadki, to koniecznie wybierz się do podziemi Szczecina. Trasy dostępne dla zwiedzających to wielka gratka dla miłośników emocji i mocnych wrażeń.

Jesienią nadal możesz korzystać ze ścieżek rowerowych, jeździć na rolkach na bulwarach czy wybrać się na spacer do parku lub lasu. Szczególnie warto odwiedzić Puszczę Bukową, która o tej porze roku prezentuje się najbardziej malowniczo.

Zimowe szaleństwo dla każdego

Zima w Szczecinie rozjaśnia miasto świątecznymi dekoracjami i kusi możliwościami aktywnego wypoczynku. Jeśli lubisz się ruszać, to koniecznie poznaj miasto, które ma nawet swoją własną Gubałówkę!

Chłodne, długie zimowe wieczory można spędzić odwiedzając muzea i galerie sztuki. Nadal trwa także sezon teatralny, a opera i filharmonia oferują ciekawe koncerty i wydarzenia. Możesz nadrobić swoje zaległości i zanurzyć się w świecie sztuki.

Miłośnicy aktywności sportowej powinni natomiast skierować swoje kroki na miejskie lodowiska. Tutaj można jeździć na łyżwach, kręcić piruety albo stawiać pierwsze kroki w tej jakże trudnej sztuce utrzymywania równowagi.

Oprócz lodowiska mamy jeszcze Szczecińską Gubałówkę. To ośnieżony stok, na którym możesz ćwiczyć swoje umiejętności jazdy na nartach i na snowboardzie. Dzieciaki szaleją tu na sankach, lepią bałwany, a dorośli w czasie uprawiania sportów zimowych odkrywają w sobie dziecko na nowo.

Obudź się na wiosnę

Wiosną natura budzi się do życia i Szczecin nabiera kolorów. Wystarczy przejść się na Jasne Błonia, gdzie na odwiedzających czekają cudowne dywany z kolorowych krokusów. To idealny czas na romantyczny spacer czy spędzanie wolnych chwil z przyjaciółmi.

O tej porze roku Szczecinianie mają mnóstwo energii, którą lubią spożytkować na ciekawe zajęcia. Mamy trasy rowerowe, miejsca idealne do ćwiczenia jazdy i akrobacji na deskorolce i Bulwary Nadodrzańskie, gdzie można jeździć na rolkach czy wrotkach.

Marzysz o malowniczych widokach i jednocześnie chcesz się trochę poruszać? Koniecznie wybierz się ze znajomymi na kajaki, by podziwiać Szczecińską Wenecję.

Lato pulsuje energią

Szczecin nie zwalnia ani na chwilę, a latem miasto żyje jeszcze szybciej. To całe mnóstwo wydarzeń i pozytywnej energii, którą warto w siebie wchłonąć.

Co cztery lata odbywają się u nas Finały The Tall Ships Races, na które przybywają tysiące osób z różnych zakątków świata. Koncerty, rejsy po Odrze, zwiedzanie pokładów wielkich żaglowców i wiele różnych atrakcji, które zapewnią Ci mnóstwo wrażeń. Latem odbywa się u nas także Festiwal Pyromagic, liczne koncerty i wydarzenia artystyczne, więc koniecznie bądź na bieżąco z kalendarzem eventów.

Chociaż do morza mamy ponad godzinę drogi, to i w Szczecinie można odpocząć na plaży - chociażby na Wyspie Grodzkiej, która urzeka swoim urokiem i widokiem na panoramę miasta.

Dla tych, co uwielbiają poszaleć w wodzie, idealnym miejscem na letni wypoczynek będzie miejski kompleks Arkonka. Znajduje się tu kilka zjeżdżalni, komfortowy basen i wiele ciekawych atrakcji, które umilą wakacje. Szczecin ma także dużo innych kąpielisk, jakie można odwiedzić, gdy słońce nas rozpieszcza.

Nie można też zapomnieć o żaglówkach, jachtach, motorówkach i kajakach. Sporty wodne są u nas popularne, wystarczy spojrzeć na wypełnione mariny. To idealna propozycja na aktywny wypoczynek po pracy.

Szczecin przyciąga

Dom Absolwenta Logo Invest in Szczecin Logo Szczecin Floating Garden 2050 Agencja Rozwoju Metropolii Szczecińskiej Szczecińskie TBS