#MoveToSzczecin

Myślisz o przeprowadzce do Szczecina? Nic trudnego! U nas możesz liczyć na dobry start i korzystne warunki, które sprawią, że od razu zakochasz się w mieście pachnącym czekoladą. W Szczecinie znajdziesz nie tylko pracę, ale i mieszkanie na korzystnych warunkach – sprawdź jak działa program Dom dla Absolwenta i zaplanuj swoją przeprowadzkę!

Kilka słów o programie

Program gminy miasta Szczecin oraz Szczecińskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego dedykowany jest absolwentom szkół ponadgimnazjalnych i uczelni wyższych zatrudnionych, którzy posiadają ofertę zatrudnienia w Szczecinie. To doskonałe wsparcie na start w dorosłym życiu.

Nowe, atrakcyjne mieszkania

W ramach programu Dom dla Absolwenta obecnie dostępnych jest 26 mieszkań (osiedle Sienno i przy ul. Chodkiewicza). Jeśli chcesz pracować w Szczecinie, to ten program umożliwi Ci łatwiejszy start, gdyż masz szansę wynajęcia mieszkania na preferencyjnych warunkach. Wystarczy tylko posiadać ofertę zatrudnienia na terenie Szczecina w branżach uznanych przez miasto za kluczowe dla rozwoju.

Jak to działa?

Absolwent lub osoba zatrudniona w Szczecinie otrzymuje wsparcie następującej postaci:

 • Miasto pokrywa połowę wkładu własnego wymaganego do wynajęcia mieszkania z zasobów Szczecińskiego TBS.
 • Drugą połowę pokrywa pracodawca lub sam absolwent.
 • Umowa najmu jest zawierana na 3 lata z możliwością przedłużenia.

Mieszkania znajdują się w zmodernizowanych budynkach przy ulicy Chodkiewicza 8 i 9 oraz na terenie osiedla mieszkaniowego „Sienno” przy ulicy Pelikana, Flaminga i Łącznej.

Kto może skorzystać z programu:

 • absolwent lub osoba zatrudniona na terenie Szczecina,
 • osoba spełniające kryteria dochodowe gospodarstwa domowego (uprawniające do zawarcia umowy najmu mieszkania z zasobów Szczecińskiego TBS),
 • w dniu podpisania umowy najmu nie dysponuje prawem do innego lokalu mieszkalnego na terenie Miasta Szczecin,
 • w przypadku obcokrajowców: przedłoży wymagane prawem dokumenty potwierdzające możliwość zatrudnienia na terytorium Rzeczypospolitej,
 • złoży oświadczenie, że opłaca lub będzie opłacać podatek dochodowy w Szczecinie,
 • ma nie więcej niż 30 lat.

Dobry start w Szczecinie!

Skorzystanie z programu Dom dla Absolwenta kryje w sobie wiele zalet. Przede wszystkim jest to oferta tańsza niż wynajem komercyjny. Lokator może liczyć na niski czynsz i jednocześnie jest też wolny od kredytu i długoterminowych zobowiązań finansowych. Mieszkanie można wynająć na kilka lat, ale także istnieje możliwość przedłużenia umowy, a więc mamy do czynienia z większą mobilnością. To z kolei sprzyja rozwojowi, niezależnie od tego, gdzie planujesz pracować zawodowo w przyszłości. Dodatkowo udostępniane mieszkania są nowe, wygodne i zadbane, więc zyskujesz większy komfort i możesz czuć się w nich jak u siebie!

Chcesz zamieszkać w Szczecinie?

 1. Znajdź pracę.
 2. Wynajmij mieszkanie.
 3. Korzystaj z atrakcji after hours.

Szczecin przyciąga

Dom Absolwenta Logo Invest in Szczecin Logo Szczecin Floating Garden 2050 Agencja Rozwoju Metropolii Szczecińskiej Szczecińskie TBS