#MoveToSzczecin

Szczecin to miasto, które nabiera rozpędu także pod względem inwestycji. W ciągu kilku ostatnich lat powiększył się rynek biurowy miasta, zmodernizowano Dworzec Kolejowy, a także zostały zrealizowane inwestycje takie jak rewitalizacja Bulwarów Nadodrzańskich czy kompleks basenowo-rekreacyjny Arkonka. To idealne miejsce zarówno do pracy, jak i spędzania czasu after hours.

Są biura, jest praca

Rynek powierzchni biurowych w Szczecinie to ok. 160 000 m2, natomiast powierzchnia biurowa w budowie wynosi 18 300 m2 (źródło: Sektor nowoczesnych usług biznesowych w Polsce 2017, raport ABSL). W najbliższym czasie powstaną kolejne atrakcyjne biurowce.

Szczecin Business Plaza

Kompleks szklano-betonowych budynków biurowych, które będą charakteryzować się podwyższonym standardem. Cztery budynki zostaną wzniesione przy ulicy Południowej w dzielnicy Gumieńce. Oprócz biurowców, powstanie tutaj również parking na 300 samochodów. Koszt inwestycji przekracza 30 milionów złotych.

Kompleks Posejdon

Kompleks biurowo-hotelowo-usługowy przy Bramie Portowej to ok. 20 tys. m2 powierzchni biurowych, ok. 12 tys. m2 powierzchni hotelowych, a także ponad 3 tys. m2 przestrzeni handlowo-usługowej. Ponadto znajdzie się tutaj obiekt kongresowy na 1000 osób oraz taras widokowy na wysokości 35 m. Budynek będzie posiadał dwie podziemne kondygnacje, na których znajdzie się strzeżony parking na 301 samochodów i 100 rowerów. W tym miejscu kierowcy będą mogli również naładować auta elektryczne i skorzystać z myjni samochodowej. Z kolei rowerzyści znajdą tu szatnie i prysznice. Na dachu zostanie udostępniona oranżeria. Wartość inwestycji to ponad 200 mln zł.

Hanza Tower

W naszym mieście powstaje też najwyższy apartamentowiec, zlokalizowany przy ulicy Wyzwolenia. Budynek będzie miał kształt wielkiego żagla i wzniesie się na wysokość 100 m (aż 30 kondygnacji). Znajdować się tutaj będzie ok. 500 luksusowych apartamentów z pięknym widokiem na panoramę miasta, do tego recepcja, baseny, sauna i restauracja, a także klub dla dzieci i pralnia samoobsługowa. Nowoczesne biura będą zlokalizowane na czterech piętrach. Na kondygnacjach podziemnych znajdą się z kolei garaże. Koszt inwestycji wynosi ok. 120 mln zł.

Inwestycja w czas wolny

W naszym mieście jest wiele urokliwych miejsc, w których można spędzać czas wolny. W najbliższych latach planowane są kolejne inwestycje, dzięki którym mieszkańcy będą mogli realizować swoje pasje i zainteresowania.

“Fabryka Wody”

W Szczecinie ma powstać niezwykły aquapark, w którym będzie się znajdować między innymi wielkie akwarium z rekinami i… ludźmi! Osoby ze specjalnym sprzętem do nurkowania będą mogły zejść głębiej i spotkać się z rybami rafowymi. Zapowiada się niezwykle ciekawie! Łącznie powierzchnia basenowa ma mieć 2600 m2. Aquapark ma powstać w latach 2020-2021, a koszt całej inwestycji wynosi 100 milionów zł.

Muzeum Morskie Centrum Nauki

Na Łasztowni powstaje Muzeum Morskie Centrum Nauki - nowoczesna placówka naukowo-edukacyjna, która będzie się skupiać między innymi na tematyce żeglugi i szkutnictwa. Muzeum ma być interaktywne i dawać możliwość przeprowadzania własnych eksperymentów. Warto zwrócić uwagę na kształt budynku - to bryła statku o wysokości 14 metrów z tarasem widokowym na dachu. Miejsce ma nie tylko misję edukacyjną, ale także będzie spełniać funkcje turystyczne. Koszt inwestycji to 70 mln zł.

Szczecin przyciąga

Dom Absolwenta Logo Invest in Szczecin Logo Szczecin Floating Garden 2050 Agencja Rozwoju Metropolii Szczecińskiej Szczecińskie TBS