#MoveToSzczecin

Myślisz o przeprowadzce do Szczecina, ale nie wiesz skąd wziąć pieniądze na start w nowym mieście? Skorzystaj z dofinansowania w postaci bonu na zasiedlenie. To dobry początek nowego życia i fundusze, które pomogą Ci się przenieść w nowe okolice, bez angażowania własnych oszczędności.

Przeprowadzka do nowego miasta może się wydawać olbrzymim przedsięwzięciem. Warto zastanowić się nad znalezieniem odpowiedniego zakwaterowania i sprawdzić, jakie możliwości miasto zapewnia. W Szczecinie funkcjonuje chociażby program wsparcia Dom dla Absolwenta oraz Dom dla Studenta. Dodatkowo w Powiatowym Urzędzie Pracy można się ubiegać o bon na zasiedlenie. To wsparcie finansowe, które pomoże w opłaceniu wynajmu mieszkania i ułatwi start w nowym mieście.

Czym jest bon na zasiedlenie?

Bon na zasiedlenie można uzyskać w Powiatowym Urzędzie Pracy. Jest to wsparcie dedykowane osobom bezrobotnym do 30 roku życia. Bon można wykorzystać na pokrycie kosztów zamieszkania w związku z podjęciem zatrudnienia, pracy zarobkowej lub działalności gospodarczej poza miejscem dotychczasowego zamieszkania.

Kto może uzyskać bon na zasiedlenie?

Aby ubiegać się o przyznanie tego rodzaju wsparcia finansowego należy spełnić kilka warunków:

  • Osiągać wynagrodzenie lub przychód w wysokości co najmniej minimalnego wynagrodzenia za pracę brutto miesięcznie oraz podlegać z tego tytułu ubezpieczeniom społecznym.
  • Pracować w miejscu oddalonym co najmniej 80 km od dotychczasowego miejsca zamieszkania (bądź też czas dojazdu do tej miejscowości i powrót do dotychczasowego miejsca zamieszkania przekracza łącznie co najmniej 3 godziny dziennie).
  • Pozostawać w zatrudnieniu co najmniej przez 6 miesięcy.

Bon na zasiedlenie przyznawany jest w wysokości nie wyższej niż 200% przeciętnego wynagrodzenia.

Uzyskaj więcej informacji.

Jak znaleźć pracę?

Wbrew pozorom nie jest to takie trudne. Obecnie w Szczecinie rekrutację prowadzi wiele firm z sektora usług nowoczesnych. Do pracy potrzebni są specjaliści z takich działów, jak: IT, księgowość i finanse, administracja i obsługa klienta, a także produkcja i marketing. Sprawdź oferty pracy i aplikuj na stanowisko, które Cię zainteresuje. Jeśli pomyślnie przejdziesz proces rekrutacji i pracodawca będzie chciał Cię zatrudnić, możesz ubiegać się o bon na zasiedlenie. W ten sposób znacznie bardziej komfortowo możesz przenieść się do Szczecina i rozpocząć swoją drogę zawodową.

A po pracy…

Kariera w Szczecinie to nie tylko nowoczesne firmy i wiele możliwości rozwoju, ale także sporo możliwości rozrywki i dobrej zabawy po godzinach. Jeśli chcesz się zrelaksować, zażyć trochę aktywności sportowej czy poszaleć na parkiecie, to masz ku temu sporo okazji w naszym mieście. Sprawdź bogatą ofertę kulturalną i odkryj rozrywkową stronę miasta. W Szczecinie na pewno nie będziesz się nudzić!

Szczecin przyciąga

Dom Absolwenta Logo Invest in Szczecin Logo Szczecin Floating Garden 2050 Agencja Rozwoju Metropolii Szczecińskiej Szczecińskie TBS